Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 24, 2014 in Kosmetyki naturalne | 0 comments

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne

 

Kosmetyki naturalne wybierają osoby, dla których istotne jest to, jaki skład ma środek, którego używają na co dzień. To, że kosmetyk pięknie pachnie, ma idealny wygląd może nasuwać przypuszczenie, że nie jest on produktem naturalnym.

Producenci prześcigają się w pomysłach, co dodać do kosmetyku, aby pięknie pachniał i przyciągał wyglądem, abyśmy sięgnęli po niego bezwiednie, nie zastanawiając się jaki jest jego skład.

Producenci kosmetyków naturalnych również przykładają wiele wysiłku, aby ich produkty były ciekawe wizualnie, ładnie pachniały, ale najważniejsze, aby pozbawione były chemicznych składników, które mają szkodliwe działanie nie tylko na skórę, ale i na organizm.

Kosmetyki naturalne nie posiadają długiej listy składników. Naczelna zasada kosmetyków pochodzenia naturalnego to, czym mniej, tym lepiej. Kosmetyk naturalny obroni się kilkoma składnikami, ale takimi które mają dobroczynny wpływ.

Czym więcej ozdobników i nieznanych nam nazw, tym większe prawdopodobieństwo, że kosmetyk jest złożony ze sztucznych składników.

Kosmetyki naturalne to błogosławieństwo dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, skóry problemowej, chorobowej.

Dzięki kosmetykom naturalnym skóra odzyska blask, nabierze odporności na zanieczyszczenia, działania atmosferyczne.

Kosmetyki naturalne to nie tylko moda, ale styl życia dnia codziennego. Zdrowe odżywianie oraz naturalne kosmetyki to dobry kierunek postępowania dla każdego z nas. Zwłaszcza, że kosmetyki naturalne nie są wcale znacznie droższe od produktów z drogerii.