Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Sie 30, 2019 in Pozostałe | 0 comments

Odpowiednie dobranie kostki brukowej

Kostka brukowa jest najchętniej wybierana do aranżacji przestrzeni wokół domów. Zawdzięcza to bogatemu wyborowi kształtów i kolorów, co z kolei daje ogromne możliwości zagospodarowania nawierzchni ścieżek, tarasów czy podjazdów. Jaką jednak kostkę brukową wybrać?

Kostka brukowa powinna spełniać nasze oczekiwania funkcjonalne, estetyczne oraz jakościowe. Często to w końcu materiały nawierzchniowe, jak kostka, decydują o tym, jak ostatecznie będzie prezentowała się cała posesja.

Rozmiar kostki
Na większych powierzchniach najlepiej prezentuje się Kostka brukowa dużych rozmiarów. Z kolei tam gdzie przestrzeń jest ograniczona i bardziej skomplikowana lepiej wybrać kostkę drobniejszą. Materiał taki umożliwia precyzyjne ułożenie nawierzchni nawet w najwęższych i trudno dostępnych miejscach. Mimo, że większe płyty optycznie powiększają przestrzeń, raczej nie jest to dobry pomysł, aby wykorzystać je w tym celu. Układanie większej kostki na małych powierzchniach jest zwyczajnie nieekonomiczne i wiąże się z licznymi docinkami materiału.

Wzory i kolory
Ciekawe, graficzne wzory ułożone z kostek brukowych będą się świetnie prezentowały na dużej przestrzeni, gdzie wzbogacą kompozycję oraz urozmaicą przestrzeń. Należy jednak uważać, żeby nie doprowadzić do wrażenia chaosu. Z tego względu najlepiej postawić na proste układy oraz ograniczyć się do trzech kolorów kostki.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *