Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 30, 2014 in Kosmetyki | 0 comments

Kosmetyki z dodatkiem olejków eterycznych

Kosmetyki z dodatkiem olejków eterycznych

 

Kosmetyki, które zawierają olejki eteryczne należą do grupy ulubionych w przypadku większości kobiet. Olejki eteryczne mają wyrazisty zapach, a ich zadaniem jest kusić i uwodzić swoim zapachem, stąd takie uwielbienie ze strony kobiet.

Olejki eteryczne są składnikiem nie tylko płynów do kąpieli, ale także balsamów do ciała i kremów do twarzy. Olejki stworzone są zazwyczaj na bazie naturalnych składników, dlatego też skierowane są do konkretnego odbiorcy, czyli typu skóry, rodzaju karnacji. Olejki doskonale sprawdzają się jako składnik kremów do cery problemowej. Mogą wpływać kojąco, uspokajająco w stanach zapalnych.

Najbardziej popularny olejek eteryczny to olejek różany, stosowany w kosmetyce od setek lat. Dodawany jest najczęściej do kremów oraz balsamów. Działa łagodząco.

Popularne są olejki pochodzenia owocowego, kwiatowego oraz o egzotycznych zapachach, czy też o zapachach pochodzenia spożywczego, i tu najbardziej charakterystyczny zapach cynamonu.

Kosmetyki z dodatkiem olejków poleca się głównie osobom z problemami skórnymi, wypryskami, trądzikiem, przesuszoną skórą, jak również ludziom starszym, gdzie następuje szybki proces starzenia się skóry.

Analogicznie, jeśli chcemy zatrzymać młodość, warto sięgać po kosmetyki wzbogacone olejkami eterycznymi.

Zatem stosowanie kosmetyków z olejkami to nie tylko relaks dla zmysłów, piękny, intensywny zapach, ale i regeneracja, pomoc dla skóry, zwłaszcza tej z problemami. Najczęściej sięgamy po olejek różany, z lilii wodnej, owocu cytryny, czy też jałowca.