Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Lip 1, 2019 in Pozostałe | 0 comments

Interaktywne ściany w mediach

Innowacyjne rozwiązania interaktywne to inteligentne systemy, pozwalające na coraz szybsze i wygodniejsze zarządzanie zintegrowanymi urządzeniami. Wprowadza to niespotykaną wcześniej wielozadaniowość, która jest szczególnie przydatna w szeroko rozumianych mediach. Otóż prezentacja treści na ekranach dotykowych w studiach telewizyjnych wygląda o wiele efektowniej i pozwala na łatwą interakcję z prezenterem. Oto prezentacja przykładowej realizacji Videofoniki dla studia TVN, która zrewolucjonizuje nowe media.

Ekrany dotykowe to bardzo wygodne urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie w mediach. Innowacje te oferują naturalny i intuicyjny sposób sterowania treściami. Bardzo szybko te rozwiązania dotykowe zalewają rynek i powoli stają się już codziennością. Wystarczy, że włączymy telewizor, a od razu zobaczymy, że studia telewizyjne korzystają z interaktywnych ścian dotykowych.

Realizacja w TVN
Program 36,6 to produkcja TVN o tematyce medycznej, prowadzony przez Ewę Drzyzgę i realizowany w studio w Krakowie. W programie wykorzystano urządzenie firmy Videofonika https://videofonika.pl/produkty/sciana-interaktywna-v-wall/. Interaktywny V-WALL pomaga prowadzącej i jej gościom omawiać oraz jednocześnie prezentować nietypowe zagadnienia związane z ludzkim organizmem w bardzo ciekawy i przystępny sposób.

Wykonanie i instalacja interaktywnej ściany
W odpowiedzi na potrzeby nowego programu TVN 36,6 Videofonika specjalnie zaprojektowała i wykonała ogromną interaktywną ścianę video V-WALL MOBILE o przekątnej 165”. Urządzenie zbudowano na bazie bezszwowych monitorów 55” w konfiguracji 3×3 oraz ekranu dotykowego działającego na podczerwień. Całe rozwiązanie jest dodatkowo mobilne, co pozwala na łatwe i wygodne przemieszczania urządzenia w studio, szybko adaptując się do nowych scenografii. Ciekawym i specjalnie dla TVN opracowanym elementem rozwiązania Videofoniki, które wyróżnia go spośród innych rozwiązań V-WALL jest brak szkła przykrywającego monitory. Chodziło o to, że realizatorzy programu chcieli wyeliminować refleksy powodowane przez szkło, które przeszkadzałaby w pracy kamery.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *