Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Kwi 30, 2019 in Pozostałe | 0 comments

Pożyteczne spotkanie z przeszłością

Wielu z nas bardzo dobrze orientuje się w historii Polski, Europy czy nawet całego świata. Znamy wiele ważnych dat, znaczących postaci, mniej lub bardziej istotnych wydarzeń… I dobrze, bo godne pochwały jest znać historię i interesować się nią, jednak czy równie wiele jesteśmy w stanie powiedzieć na temat przeszłości naszych rodzin i naszych korzeni?

Choć genealogia, czyli nauka badająca więzi i historie rodzinne, nie jest niczym nowym, to jednak z biegiem czasu i rozwojem techniki uzyskuje coraz to nowe możliwości w kwestii pozyskiwania informacji. Dlatego w dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest poznać historie naszych familii. Przede wszystkim nie trzeba tego robić na własną rękę – nie mając odpowiednich narzędzi i nie wiedząc jak się za to zabrać, można by się było bardzo łatwo zniechęcić. Na szczęście są pasjonaci, tacy jak choćby ekipa z www.yourrootsinpoland.com/pl, którzy na co dzień zajmują się tego typu zleceniami. Mogą oni m.in.: przeprowadzić dla nas poszukiwania genealogiczne, pomóc rozpoznać krewnych z archiwalnych fotografii, przetłumaczyć historyczne dokumenty, w których posiadaniu jesteśmy, pomóc potwierdzić polskie obywatelstwo, czy przygotować drzewo genealogiczne naszej rodziny. Spróbujmy na chwilę przyjrzeć się wybranym szczegółom ich oferty.

Jeśli potrzebujemy przetłumaczenia archiwalnych dokumentów, będziemy mogli wybrać między zwykłym tłumaczeniem z komentarzem historycznym (bez mocny prawnej), a uwierzytelnionym. W opisywaniu starych, nieznanych zdjęć pomoże nam specjalny zespół ArsReco, który może podać przybliżone miejsce wykonania fotografii, niekiedy nawet z współrzędnymi GPS. Jeśli chcielibyśmy wejść w posiadanie spersonalizowanego drzewa genealogicznego, www.yourrootsinpoland.com/pl może takie dla nas przygotować – w oparciu o dostarczone przez nas informacje lub prowadząc poszukiwania „od zera”. W ofercie znajduje się też pomoc w potwierdzaniu polskiego obywatelstwa do trzech pokoleń wstecz (np. poprzez kompletowanie potrzebnych dokumentów) oraz w legalizacji pobytu w Polsce – zarówno stałego, jak również w kwestii zezwolenia na pobyt czasowy i pracę.

W przypadku skorzystania z wszystkich tych usług przeprowadza się profesjonalną kwerendę, czyli proces poszukiwania informacji w oparciu o różnego rodzaju archiwalia dostępne w urzędach, bibliotekach, czy nawet te pochowane gdzieś w domowych zakamarkach. Oferta jest naprawdę bogata, a z jej całością można zapoznać się wchodząc na www.yourrootsinpoland.com/pl.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *