Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 10, 2014 in Kosmetyki | 0 comments

Kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów

 

Temat kosmetyków do włosów jest na tyle dobrze znany, że nader często pomijany. Każdy wie, że włosy powinno się myć i o nie dbać. Jednakże jest to tylko początek rozważań na ten temat.

Przede wszystkim zanim zostanie zakupiony szampon do włosów, musimy dokładnie określić jaki rodzaj włosów posiadamy. Nie jest on bowiem jeden przez całe życie. Inne mamy włosy w dzieciństwie, inne gdy dojrzewamy, a inne gdy przekwitamy, upływają lata.

Podobnie podczas ciąży rodzaj włosa może ulec zmianie. Inaczej też dba się o włosy siwe, czy też malowane, trwale prostowane. Źródłem zdrowych włosów jest zatem idealnie dobrany do potrzeb włosów, głowy szampon.

Warto sięgać nie tylko po szampony znanych marek, które przyciągają reklamami i obiecują wyjątkowe efekty, ale również po produkty z apteki, na bazie wyciągów roślinnych, z szałwii, rumianku, pokrzywy. To kuracja dla całej rodziny.

Produkty naturalne polecane są osobom, które mają problemy z powracającym łupieżem, swędzeniem, łuszczeniem się skóry głowy. Czasem kosmetyk o stosunkowo nieciekawym zapachu, np. z rzepy, może zdziałać cuda. Zatem nie zapach, a skład są najistotniejsze i takim kryterium powinniśmy się kierować.

Jak szampon, tak i wskazana jest maska, odżywka, która jak sama nazwa wskazuje odżywia włosy, pobudza je do życia, nadaje witalności.

Kosmetyki, po które najczęściej sięgają kobiety to lakiery do włosów, które niestety je przy tym wysuszają, jak również pianka, brylantyna, która natomiast powoduje, że włosy szybciej się przetłuszczają.