Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 27, 2014 in Kosmetyki | 0 comments

Kosmetyki na cellulit i inne sposoby na cellulit

Kosmetyki na cellulit i inne sposoby na cellulit

 

Gospodarka hormonalna kobiet wywołuje nie tylko wahania nastroju, ale również szereg zmian w wyglądzie, zwłaszcza skóry. Jednym z negatywnych skutków zmian hormonalnych, przyrostu wagi jest skórka pomarańczowa, czyli cellulit.

Ten problem dotyczy tak wielu kobiet, że praktycznie każda zrobi wyszyto i skorzysta z dobroczynnego działania niemal każdego środka pielęgnacyjnego do ciała, który pomaga w walce ze skórką pomarańczową.

Podejmując walkę z cellulitem, dobrze jest zadbać o prawidłowe ukrwienie skóry, czyli dwa- trzy razy w tygodniu robić peeling ciała, z dokładnym uwzględnieniem partii pokrytych zmianami. Miejsca te przecieramy okrężnymi ruchami, aż poczujemy mocniejsze krążenie krwi pod skórą.

Pod prysznicem warto robić sobie naprzemienny zimny i ciepły prysznic, kierując ciśnienie wody na ciało pokryte cellulitem. Po takim naturalnym pobudzeniu wskazany jest masaż ciała. Masaż powinien być intensywny, tak aby rozbić tkankę tłuszczową zgromadzoną pod skórą.

Po tego typu zabiegach konieczne jest wtarcie w ciało balsamu, zwłaszcza takiego, który przeznaczony jest do skóry zmienionej przez cellulit. Polecane są produkty z algami morskimi, wzbogacone zieloną herbatą, czy też cytrusami.

Więcej, bardziej inwazyjnych pomysłów na pozbycie się zmian skórnych możemy oczekiwać od oferty salonów kosmetycznych. Te najlepsze oferują całe programy, których celem jest walka z pomarańczową skórką. Niestety są one dość kosztowne, ale dają widoczne efekty, więc warte są zainwestowanych pieniędzy.