Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 22, 2014 in Kosmetyki naturalne | 0 comments

Peeling kawowy i pasta cukrowa czyli domowe kosmetyki

Peeling kawowy i pasta cukrowa czyli domowe kosmetyki

 

Czasem mamy po prostu ochotę zrobić coś tylko dla siebie, dopilnować, że produkt którego użyjemy będzie ciekawy, a zarazem pomocny, stworzony z własnoręcznie dobranych produktów. Jest to również ciekawe doświadczenie, gdy osoba która jest laikiem w dziedzinie produkcji kosmetyków, może sama stworzyć dobrej jakości produkt.

Jeśli do tego coś co tworzymy nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga ogromnej precyzji wykonania, jest warte spróbowania. Ciekawą propozycją jest scrub na bazie kakaowca, czyli jak sama nazwa wskazuje, głównym składnikiem jest kawa, a dokładnie kawa mielona, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kawę samodzielnie zmielić na potrzeby domowej roboty produktu. Nie chodzi też o inwestowanie w kofeinę w drogiej oprawie cenowej. Ważną częścią składową jest słony składnik, czyli sól.

Na pytanie, jak dobrać składniki, odpowiedź jest prosta. Tak jak byśmy chcieli, aby peeling wyglądał. Wybór jest prosty, albo produkt będzie silny w swojej mocy, albo alternatywnie, słaby. Na jakikolwiek wybór się zdecydujemy, nie jest wskazane używanie peelingu tak sporządzonego na wrażliwsze partie ciała.

Pasta cukrowa wspomaga usuwanie owłosienia, które jest nam zbędne. Jest to sposób skuteczny i zarazem nie tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Podstawowym składnikiem jest oczywiście cukier, czyli słodycz w pełnym słowa znaczeniu.Wielbiciele słodkości uwielbiają tą metodę depilacji już choćby za główny składnik produktu. Jest to specyficzny produkt, ale posiada wiernych zwolenników, nawet wśród przeciwników cukru.