Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 17, 2014 in Kosmetyki | 0 comments

Jakich kosmetyków używać, a z jakich zrezygnować w czasie ciąży

Jakich kosmetyków używać, a z jakich zrezygnować w czasie ciąży

 

Ciąża to na tyle specyficzny okres życia kobiety, że w przypadku jednych przebiega bezproblemowo, a w przypadku innych kobiet zmienia ich życie, stan zdrowia, kondycję skóry.

W drugim przypadku kobiety muszą być bardzo ostrożne wybierając kosmetyki użytku codziennego, ale nie oznacza to, że kobiety, które ciążę przechodzą bez zastrzeżeń, nie muszą kontrolować jakości i przeznaczenia niektórych produktów.

Część olejków, czy balsamów oraz kremów zawiera wyciągi z ziół, witamin, czy też składników pochodzenia mineralnego, ale i sztucznego, które mogą wnikać przez powłokę brzuszną i zaszkodzić nienarodzonemu dziecku.

Z całą pewnością podczas ciąży należy unikać stosowania peelingów, ponieważ pobudzają krążenie, a dodatkowo okrężne ruchu w okolicy brzucha, czy też piersi mogą doprowadzić do pojawienia się skurczy, a te w finale prowadzą do przedwczesnego porodu.

Nie jest również polecane stosowanie samoopalaczy, które także mogą wnikać do wnętrza organizmu. Z tego samego powodu część lekarzy przeciwna jest farbowaniu włosów, zwłaszcza w pierwszym i trzecim trymestrze.

Do listy kosmetyków jak najbardziej wskazanych należy wpisać na pierwszym miejscu balsamy nawilżające, a zwłaszcza te, które uelastycznią skórę, spowodują, że będzie ona mniej podatna na powstanie rozstępów, które są częstą przypadłością kobiet ciężarnych.

Ważna jest również troska o piersi, które już niedługo spełnią bardzo ważne zadanie. Należy je dobrze nawilżać, a brodawki hartować oraz smarować kosmetykami przeznaczonymi tylko do tego celu.