Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 10, 2014 in Kosmetyki naturalne | 0 comments

Kilka słów o kosmetykach ekologicznych

Kilka słów o kosmetykach ekologicznych

 

Żyjemy w czasach, w których zawsze coś musi być modne, na czasie, coś musi wyznaczać trendy, wzorce zachowania. Czasem jest to muzyka, moda, a innym razem styl życia. W ostatnich latach bardzo popularne jest życie w zgodzie z naturą, czyli rodzaj zaprzyjaźnienia z naturą. Staramy się być ekologiczni, pilnujemy się podczas segregacji odpadów, choć większość z nas o tym mówi, a znacznie mniejsza grupa, naprawdę to robi.

Podobnie jest z kosmetykami ekologicznymi. Mają one wielu zwolenników, ale najliczniejszych w rozmowach, zapewnieniach, gorzej jest jednak z czynami. Potrafimy kupić produkt, który jest prosty w składzie, cieszy nas fakt, że dokonaliśmy dobrego wyboru, zakupiliśmy produkt, który nie był testowany na zwierzętach, nikt przy jego produkcji nie ucierpiał. Jednak po prawdzie znaczna większość ludzi posiada taki produkt jeden, może kilka, ale podstawą są kosmetyki szeroko rozpowszechniane, tzw. chemia, ale piękna i pachnąca.

Moda pozostaje modą i dla znacznej grupy, tylko tym jest. Prawdziwie ekologicznie podejście do życia, kosmetyków jest wówczas, gdy dokonujemy zakupów w sklepach z ekologiczną żywnością, kosmetykami. Tylko tam mamy pewność, że produkt ten jest naprawdę ekologiczny.

Zwłaszcza, że producenci też potrafią wykorzystać ludzką niewiedzę na temat ekologicznych produktów i dodawać do nich składniki, które z ekologią nie mają wiele wspólnego, ale obniżają cenę wyprodukowania danego kosmetyku. Zatem podstawą jest czytanie etykiet i ich prostota w przedstawionych składnikach.