Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 10, 2014 in Kosmetyki | 0 comments

Krem do twarzy odpowiedni do wieku

Krem do twarzy odpowiedni do wieku

Choć wielu z nas nie potrafi przyznać się do tego, ile faktycznie ma lat, to czas upływa i to nieubłaganie. Jedynym ratunkiem, który leży w mocy zwykłego śmiertelnika, jest dobranie kremu właściwego do danego wieku.

Jeśli będziemy dobierać niewłaściwe produkty, będziemy tak naprawdę oszukiwać tylko i wyłącznie samych siebie, ponieważ zły produkt nie zadziała tak jak powinien, tak jak może w przypadku, gdy trafi do rąk odpowiedniego właściciela.

Kiedy jesteśmy młodzi, a nawet bardzo młodzi, również powinniśmy stosować kremy, ponieważ młoda skóra skłonna jest do powstawania wyprysków, zmian trądzikowych oraz bardzo łatwo się wysusza lub wręcz odwrotnie, przetłuszcza i to z taką mocą, że cera aż lśni z daleka.

Właściwy krem natłuści, albo odkazi i oczyści skórę z zatkanymi porami. Dobry krem dla nastolatka to również baza pod kremy bardziej wymagające, dla skóry 30, czy 40 – latków, gdzie postęp jej starzenia się znacznie przyspiesza.

Kiedy skóra traci elastyczność, pojawiają się pierwsze zmarszczki, najpierw mimiczne, a następnie te, które są wynikiem starzenia, dobry krem staje się niemal nieodzownym produktem, zwłaszcza gdy chcemy spowolnić proces starzenia się skóry.

Kiedy kończymy 40 rok życia warto zacząć używać osobnych kremów na noc i na dzień, najlepiej tego samego producenta. W nocy skóra szybciej się regeneruje.

Kiedy nadchodzi starość, skóra równie ciężko wchodzi w ten etap, staje się wiotka oraz niezwykle cienka. Nadal ważne jest dbanie o jakość skóry, choć procesu starzenia nie zatrzyma nawet krem.