Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 20, 2014 in Uroda | 0 comments

Pielęgnacja twarzy bez wody

Pielęgnacja twarzy bez wody

 

Każdy z nas ma wolność wyboru w wielu kwestach, również doboru kosmetyków. Zatem nie dziwi już fakt, że producenci stawiający na wygodę dnia codziennego postanowili wprowadzić na rynek i do łazienek konsumentów produkty, do których użycia nie jest potrzebna woda, a co się z tym wiąże, my jako użytkownicy również już wody, jako substancji użytkowej, nie potrzebujemy.

Twarz człowieka jest najważniejszą częścią ciała. Człowiek ładny, zadbany, o nietuzinkowej skórze ma w życiu łatwiej. Niewspółmiernie gorzej wygląda człowiek, którego cera jest błyszcząca, spocona. To wzięli sobie za postawę myślenia producenci, którzy postawili na środki idealne, ze skrupulatnie dobranymi składnikami, odpowiednimi dla danej cery.

Powstałe z tych zamysłów produkty ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Przywiązujemy się do produktów, które zastępują najbardziej naturalny ze składników odżywczych – wodę. Ma to jak zawsze w takich sytuacjach, plusy i minusy.

Plusem jest możliwość szybkiego zadbania o polepszenie swojego wyglądu, a minusem odbieranie sobie czystej przyjemności przepłukania twarzy zwykłą wodą. Powstaje również myśl, czy do mycia reszty ciała również zaczniemy używać czegoś zgoła innego, niż woda i czy brak styczności twarzy z wodą może być zbawienny w dłuższej perspektywie.

Zawsze znajdą się zwolennicy nowych technologii, pomysłów, także w dziedzinie kosmetyki, ale musimy pamiętać, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek, to czego potrzebuje skóra. Nie warto również całkowicie przekreślać wody.