Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 10, 2014 in Kosmetyki | 0 comments

Odpowiedni dobór kosmetyków to podstawa

Odpowiedni dobór kosmetyków to podstawa

 

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze ciało, włosy, paznokcie wyglądały kwitnąco, walcząc z upływem mijającego czasu, ważne jest abyśmy nie oszukiwali głównie samych siebie.

Jeśli mamy 20 lat, nie używajmy kosmetyków dla kobiet 30, 40 letnich. Kremy dla kobiet dojrzałych mają inny skład, czego innego potrzebuje skóra w tym wieku. Nie wskazane jest, aby młoda osoba mocno się malowała, stosowała dużą ilość kosmetyków, nie pozwalając w ten sposób oddychać i dobrze rozwijać się młodej skórze.

Podobnie, jeśli wkraczamy w wiek dojrzały, pora jest zostawić dla młodszych słodkie kremy, żele z kolekcji dla nastolatek. Nasza skóra potrzebuje na tym etapie zupełnie czego innego, wzmocnienia, odnowienia, nawilżenia.

Złym pomysłem jest podkradanie kosmetyków swojego partnera, ponieważ to, co przeznaczone jest dla mężczyzn, nie będzie dobre dla kobiet. Mamy zupełnie inne potrzeby, tak jak i inne potrzeby ma nasza skóra. Kobieca delikatna, męska bardziej twarda, wytrzymała.

Jeśli kobieta jest w ciąży, powinna zrezygnować ze skrubów, które pobudzą organizm i mogą być przyczyną przyspieszenia porodu. Kobieta w ciąży powinna bardziej zadbać o nawilżenie i przeciwdziałać powstawaniu rozstępów.

Najważniejszym kryterium doboru kosmetyków jest spojrzenie na rodzaj skóry jaki posiadamy, tłusta, normalna, a może wyjątkowo problemowa, czyli wymagająca specjalnego traktowania, aby jej nie zaszkodzić, a wspomóc w odbudowie, regeneracji.

Nie cena zatem, a rodzaj skóry i jej wiek, to kryterium doboru kosmetyków.