Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Paź 10, 2014 in Kosmetyki | 0 comments

Rola kosmetyków w naszym życiu

Rola kosmetyków w naszym życiu

 

Kosmetyki pełnią specyficzną rolę w życiu człowieka. Z jednej strony nie potrzebujemy ich, aby przeżyć, czyli do codziennej egzystencji, z drugiej natomiast strony czujemy się niemal goli, jeśli z nich nie korzystamy.

Każdego poranka wstajemy i od razu udajemy się do łazienki, umyć twarz, żeby, wziąć prysznic. Podczas wykonywania każdej z tych czynności, niezastąpione są kosmetyki. Jedni używają kosmetyków naturalnych, ekologicznych, czują przy tym że wspierają naturę, żyją z nią w zgodzie.

Inni uwielbiają intensywne, perfumowane zapachy i nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez prysznica w towarzystwie perfumowanego żelu, a po kąpieli perfumowany balsam i ulubiony zapach perfum.

Można zaryzykować stwierdzenie, że dla większości z nas życie bez kosmetyków byłoby udręką, czulibyśmy się nieświeżo, źle w swojej własnej skórze. Nie wystarczy już umyć twarzy w orzeźwiającej wodzie. Bez codziennego rytuału, podczas którego wykorzystamy szereg kosmetyków nie wyobrażamy sobie udanego dnia, a nawet samego wyjścia z domu.

Kiedy zdarza się awaria i brak wody, nie potrafimy się odnaleźć, a kiedy zabraknie nam ulubionego balsamu, żelu pod prysznic, gorączkowo szukamy równie dobrego rozwiązania.

Nasze przywiązanie do kosmetyków jest ogromne. Zwłaszcza kobiety nie potrafią istnieć bez pudru, pomadki, czy tuszu do rzęs. Nie umalowana kobieta nie wyjdzie na ulicę, a co jeszcze bardziej zastanawiające, brak makijażu u kobiety dyskwalifikuje ją w wielu życiowych sytuacjach, np. podczas rozmowy o pracę.