Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Gru 16, 2015 in Medycyna estetyczna | 0 comments

Medycyna estetyczna, co to jest?

Medycyna estetyczna, co to jest?

 

ABC medycyny estetycznej

Dzisiejszy rozwój nauki i techniki pozwala na ingerencję w ludzki organizm na takim poziomie, o jakim nikt nie śmiał marzyć kilkanaście lat temu. Poważne problemy, wady i skazy podlegają zabiegom, które mają na celu ich usunięcie i poprawę komfortu życia. Jeśli głębokie kompleksy rujnują twoje życie osobiste, na pomoc przychodzi medycyna estetyczna.

W dzisiejszym świecie dostęp do wymarzonego wyglądu jest na wyciągnięcie ręki. Ćwiczenia, zdrowe odżywianie i zabiegi pielęgnacyjne to jednak nie wszystko, bowiem na pewne rzeczy nie mamy niestety wpływu. Na szczęście mają go wykwalifikowani lekarze, którzy specjalizują się działaniach mających na celu poprawę fizycznej atrakcyjności pacjenta. Zapewne pierwsza twoja myśl to „operacje plastyczne”, jednak okazuje się, że ten dział medycyna polega na nie inwazyjnych zabiegach.

Obszar działań

Nadrzędne zadanie medycyny estetycznej to poprawa jakości życia pacjentów. Jest to dział medycyny, który skupia się między innymi na usuwaniu niedoskonałości o rozmaitym podłożu, które wpływają na bardzo niskie samopoczucie. Pamiętaj jednak, że dziedzina ta nastawiona jest głównie na działania profilaktyczne. Leczenie zaawansowanych zmian wykonywane jest wtedy, gdy inne metody zawodzą. To, na co najczęściej kładzie się nacisk to zahamowanie procesów starzenia się skóry i likwidacja zmarszczek. Dodatkowo medycyna estetyczna zajmuje się korektą szeroko pojętych defektów estetycznych takich jak blizny, rozmiar piersi, miejscowa otyłość, rozstępy czy cellulit. Zakres kompetencji lekarza medycyny estetycznej, jak również zaawansowania zabiegów, lokują się między kosmetologią a chirurgią estetyczną. Medycyna estetyczna, w odróżnieniu od chirurgii, stosuje małoinwazyjne zabiegi poza-chirurgiczne.

Rodzaje wykonywanych zabiegów

Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą te odmładzające i ujędrniające skórę, głównie twarzy. Często również, zarówno kobiety i mężczyźni, decydują się na usunięcie lub wypełnienie zmarszczek oraz tzw. doliny łez. Wiele osób mających problemy z intensywnymi cieniami pod oczami może zdecydować się na ich zniwelowanie. Ponadto możliwe jest poprawienie kształtu i owalu twarzy, usunięcia blizn i modelowania ust bez konieczności operacji. Szukając dokładnych informacji najlepiej odwiedzić stronę internetową kliniki medycyny estetycznej, jak MedEstetis, na których umieszczone są dokładne informacje o zabiegach i używanym sprzęcie.

Źródło: www.MedEstetis.pl – oddział Kraków